Korišćenjem ovog sajta saglasni ste za prihvatanje Pravila korišćenja i Politika privatnosti.
Accept
TV Info Bosilegrad - multimedijalni portal na srpskom i bugarskom jezikuTV Info Bosilegrad - multimedijalni portal na srpskom i bugarskom jeziku
  • NASLOVNA
  • VESTI
    • Politika
    • Društvo
    • Ekonomija
    • Hronika
    • Kultura
    • Sport
  • VESTI IZ PČINJSKOG I PIROTSKOG OKRUGA
  • MULTIMEDIA
  • PROJEKTI
  • MOBILNI TIM ZA PODRŠKU
  • IMPRESSUM
Reading: Nova pravila za vozače trotineta
Podeli
Veličina fontaAa
Veličina fontaAa
TV Info Bosilegrad - multimedijalni portal na srpskom i bugarskom jezikuTV Info Bosilegrad - multimedijalni portal na srpskom i bugarskom jeziku
  • NASLOVNA
  • VESTI
    • Politika
    • Sport
    • Hronika
    • Ekonomija
    • Društvo
  • Vesti iz pčinjskog i pirotskog okruga
  • PROJEKTI
Follow US
© 2024 Tv info Bosilegrad Sva prava zadržana. Sajt kreirao: Creative Design Studio
Home » Nova pravila za vozače trotineta
Društvo

Nova pravila za vozače trotineta

infobos
Poslednja izmena: 19/06/2024 11:09
od infobos 1 min pročitano
Podeli
FOTO/Shutterstock
Podeli

Uprava saobraćajne policije podseća građane da od subote, 15. juna, na putevima smeju da učestvuju samo električni trotineti sa postavljenom identifikacionom nalepnicom.

Takođe, vozači ovih vozila su obavezni da nose zakopčanu zaštitnu biciklističku kacigu.

Registracija trotineta, koja godišnje košta oko 2.000 dinara, morala je biti završena do 15. juna. Cena izdavanja nalepnice iznosi 1.560 dinara, dok je cena obrasca nalepnice 500 dinara.

Kazna za vožnju neregistrovanog trotineta može biti i do 120.000 dinara, dok je kazna za vožnju bez zaštitne opreme i vožnju po trotoaru 10.000 dinara.

Saobraćajna policija apeluje na roditelje da ne omogućavaju deci mlađoj od 14 godina da upravljaju ovim vozilima. Pored kacige, vozači moraju nositi i svetloodbojni prsluk, a zabranjeno je korišćenje slušalica na oba uva tokom vožnje.

Ova nova pravila imaju za cilj povećanje bezbednosti u saobraćaju i smanjenje rizika od nezgoda u kojima su uključeni električni trotineti. Policija poziva sve vozače da se pridržavaju ovih propisa kako bi se osigurala sigurnost svih učesnika u saobraćaju.

Podeli ovaj članak
Facebook Twitter Email Print
Prethodni članak bosilegrad Istraživanje na temu Unapređenje pristupa socijalnim uslugama žena i dece u ruralnim područjima
Sledeći članak Dom zdravlja Bosilegrad i SOS telefon iz Vranja organizovali sastanak na temu psihičkog nasilja nad ženama

Pratite nas

FacebookLike
TwitterFollow
YoutubeSubscribe
TiktokFollow
TelegramFollow

Poslednje vesti

Otvoren javni poziv za podsticaje u stočarskoj proizvodnji za 2025. godinu
Podrška folklornim ansamblima u Bosilegradu
Poštovanje prava osoba sa invaliditetom u saobraćaju: apel povodom Međunarodnog dana osoba sa invaliditetom
Izabrano novo rukovodstvo Lovačkog udruženja „Sokol“

TV INFO BOSILEGRAD

  • O NAMA
  • PRAVILA KORIŠĆENJA
  • POLITIKA PRIVATNOSTI

VESTI

  • DRUŠTVO
  • POLITIKA
  • HRONIKA
  • SPORT
  • EKONOMIJA
  • PROJEKTI

PRATITE NAS

Newsletter

Pretplatite se na Newsletter da bi dobijali vesti i obaveštenja sa našeg sajta. Budite obavešteni!

Follow US
© 2024 Tv info Bosilegrad Sva prava zadržana. Sajt kreirao: Creative Design Studio
Welcome Back!

Sign in to your account

Lost your password?
  • Български (бугарски)
  • српски