Na stadionu Peskara u Bosilegradu, juče je održana utakmica 8. kola Druge kadetske lige Jug između domaće ekipe Mladost NNK i gostujuće ekipe BSK Bujanovac. Iako je publika bodrila domaći tim, meč se završio porazom za Mladost, rezultatom 2:4 u korist BSK Bujanovac.
Utakmica je počela dinamično, a prvi gol za gostujući tim postigao je Simonović David, igrač sa brojem 10, već u 7. minutu igre. U 22. minutu Mladost je izjednačila, kada je Hristov Dejan, sa brojem 3, zatresao mrežu BSK-a. Gostujuća ekipa, međutim, brzo se oporavila i nastavila sa ofanzivom. Sulejmani Leon, igrač BSK-a sa brojem 6, postigao je drugi gol u 44. minutu igre, što je gostima donelo prednost pre kraja prvog poluvremena.
U nastavku meča, BSK je dodatno učvrstio svoju prednost. Jovanović Lazar, igrač sa brojem 11, postigao je treći gol u 73. minutu, a Simonović Nemanja, igrač sa brojem 9, zabeležio je četvrti pogodak u 79. minutu. Domaća ekipa Mladost uspela je da smanji rezultat u 84. minutu, kada je David Gospodinov, sa brojem 17, zatresao mrežu protivnika. Ipak, ovaj gol nije bio dovoljan da se rezultat preokrene u korist domaćina.


Tokom utakmice dodeljena su tri žuta kartona, sva tri igračima gostujućeg tima. Prvi žuti karton dobio je Antanasijević Luka, igrač sa brojem 5, u 75. minutu. Milošević Mihajlo, sa brojem 3, zaradio je drugi žuti karton u 82. minutu, dok je treći žuti karton dosuđen Sulejmaniju Leonu, igraču sa brojem 6, u 90. minutu igre.
Utakmicu je sudila Đokić Nađa kao glavni sudija, uz pomoćnike Veličkova Dušana i Cvetkovića Miodraga. Delegat utakmice bio je Đorić Milorad, koji je nadgledao sprovođenje pravila i tok meča.
Ovim porazom, Mladost NNK se trenutno nalazi na 6. mestu na tabeli, sa osvojenih 9 bodova.
Planirana utakmica između ekipe Mladost iz Bosilegrada i ekipe Vihor iz Žbevca nije održana.



