U nedelju, 6. aprila, nakon utakmice Pčinjske lige između FK Mladost iz Bosilegrada i FK Ternoci iz Velikog Trnovca, u kojoj su domaćini pobedili rezultatom 2:1, došlo je do incidenata van terena. Kompletna ekspedicija gostujuće ekipe zadržana je u Policijskoj stanici u Bosilegradu radi davanja izjava.
Prema informacijama koje su objavili više portala, uključujući i portal Folonline, policija je neposredno nakon završetka utakmice izvršila pretres svlačionice gostujućeg tima i ličnih stvari igrača. Kao razlog za ovakvu reakciju navodi se sumnja da su pojedini fudbaleri uneli hladno oružje na stadion, sa ciljem izazivanja incidenata. Ipak, prema istim navodima, tokom pretresa nije pronađeno ništa sumnjivo.
Takođe se pominje da je jedan od igrača FK Ternoci navodno napravio gest poznat kao „dvoglavi orao“, što je moglo izazvati dodatnu tenziju. Postoje i navodi da je tokom pretresa došlo do fizičkog kontakta između jednog fudbalera i policijskih službenika, ali ti detalji još nisu zvanično potvrđeni.
Prisustvo policije u svlačionici izazvalo je brojne komentare u javnosti i medijima, a pojedini izvori ocenjuju ovaj postupak kao preteranu reakciju koja prevazilazi okvire sportskog ponašanja.
Za portal Jugpress oglasio se i predsednik opštine Preševo, Arbër Pajaziti, koji je osudio postupanje policije prema igračima FK Ternoci. On je naveo da su ovakvi događaji neprihvatljivi i da predstavljaju vid pritiska koji nije primeren sportskom ambijentu, dodajući da će tražiti zvanično razjašnjenje okolnosti ovog slučaja od nadležnih bezbednosnih organa.
Istraga o celom slučaju je u toku, a očekuje se da nadležne institucije uskoro izađu sa zvaničnim informacijama i zaključcima o ovom događaju.
