Selo Resen u okolini Bosilegrada i ovog maja postaje okupljalište vozača i ljubitelja terenske vožnje. Datumi su utvrđeni – 16. i 17. maj – a reč je o off road dešavanju koje se u ovom kraju održava već četvrti put. Manifestaciju i ove godine prati podrška Opštine Bosilegrad, dok se učesnici i posetioci, prema najavama organizatora, očekuju iz Srbije, Bugarske i Severne Makedonije.
Mesto na kome će se voziti udaljeno je oko petnaest kilometara od Bosilegrada. Staza je zatvorenog tipa, što omogućava regularno odvijanje trke i bezbedno praćenje za publiku. Tokom dva dana, ista deonica savladavaće se u oba pravca, a u drugi takmičarski dan ulaze samo oni vozači koji su prvog dana stigli do cilja.

Takmičenje je organizovano u četiri kategorije. Pored „Dama“, predviđenih za vozačice, definisane su i klase „Standard“, „Hard“ i „Modifikovani“. U „Standardu“ mogu da nastupaju džipovi sa gumama do 35 inča, dok je „Modifikovani“ rezervisan za vozila kod kojih su rađene izmene na vešanju, upravljaču ili karoseriji. Konačan poredak utvrđuje se sabiranjem vremena postignutih u oba dana trke.
Iz organizacionog tima podsećaju da pravila ovakvih nadmetanja ne dozvoljavaju izlazak na stazu bez osnovne zaštitne opreme. To znači da su u svim kategorijama obavezni sigurnosni pojasevi i kacige za sve članove ekipaža – pravilo koje se u motornim sportovima podrazumeva, ali ga organizatori ipak ističu unapred.

Vozači koji žele da nastupe na trci dužni su da to najave unapred. Razlog je praktične prirode – samo uz blagovremene prijave moguće je rasporediti takmičare po kategorijama, obezbediti dovoljan broj sudija na trasi i predvideti dinamiku trke u oba dana.
Posetiocima je olakšan i sam dolazak. Bivak u kojem se okupljaju takmičari pristupačan je čak i običnim putničkim automobilom, pa za odlazak do mesta dešavanja nije neophodno terensko vozilo. Time se publika koja samo želi da pogleda nadmetanje stavlja u istu poziciju kao i sami učesnici, bar kada je dolazak u pitanju
Jedna od najuočljivijih novina ovogodišnjeg izdanja jeste izostanak kotizacije za vozače. Učešće je, kako poručuju iz organizacije, ove sezone u potpunosti besplatno. Uz to, predviđeno je da takmičari i gosti tokom oba dana imaju obezbeđenu hranu i piće, dok će večernji deo programa upotpuniti i živa muzika.
Po proceni organizatora, i ovogodišnji ofroud susret u okolini Bosilegrada doneće dinamično takmičenje, ozbiljnu konkurenciju i atmosferu okupljanja koja je već prepoznatljiva po ovom događaju.


